Pages

April 24, 2013

Favourite?

I'm such a gifted person when it comes to basically doing nothing all day all the time, and this week was no different. Even though I'm on my Spring Break and it's sort of my right -at least, that's what I want to believe- to just procrastinate all the time and basically sit around all day eating junk food while watching shows like Friends, I feel as if I'm just a useless person. As fun as this all sounds, Monday is not so far from today which means I have to get back my energy and do my work for school. One last push until the end of June and then I'll be free! I promise I'll be back with a proper outfit post as soon as I find the inspiration, until then I hope you'll all have more productive days than myself -the opposite is not very possible anyway-.

Her zaman hiçbir şey yapmama konusunda çok yetenekli biriyimdir ve bu hafta da hiç farklı değildi. Her ne kadar Bahar Tatili'mde olsam ve bu benim hakkım olsa da -en azından kendimi buna inandırmak istiyorum- her zaman her şeyi geciktirdiğim ve bütün günümü abur cubur yiyip Friends gibi dizileri izleyerek geçirdiğim için kendimi çok işe yaramaz hissediyorum. Bu her ne kadar eğlenceli gelse de kulağa, Pazartesi bugünden çok da uzak değil, yani bir an önce enerjimi toplayıp çalışmalarıma geri dönmeliyim. Haziran sonuna kadar son bir gaz ve sonra özgür olacağım! Söz veriyorum düzgün bir postla karşınızda olacağım, ilham bulur bulmaz, o zamana kadar umarım siz benimkilerden daha verimli günler geçirirsiniz -aksi taktiri pek mümkün değil zaten-. 
Not: 2DaysLook.com'dan istediğiniz herhangi bir şeyi kazanma şansınız hala devam ediyor! Buraya tıklayarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


8 comments:

 1. Love all your outfits!

  Sita xx
  http://buttonsapart.blogspot.co.uk/

  ReplyDelete
 2. Cant bealive it, you like Friends too <3 Im a Friends addict, and yes Im doing the same thing which is nothing and I love it :D 1, 2, 4 and 6 are my favrites :D :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Haha Ada, I'm not surprised that we like the same things! :) And it's lovely to do nothing, indeed. Thank you!

   Delete
 3. #4 I like best.

  ReplyDelete

I'm thankful for any criticism, comment or any form of words which will help me to improve, so shoot me!